O firmie ° Symulacje ° EASE&AURA ° Galeria ° Linki ° Kontakt


Oprogramowanie EASE&AURA

Symulacje akustyczne wykonujemy przy wykorzystaniu licencjonowanego oprogramowania do zaawansowanego projektowania akustycznego i symulacji akustycznych EASE 4.2 (Electro-Acoustic Simulator for Engineers), którego producentem jest ADA (Acoustic Design Ahnert). Posiadamy największy w Polsce pięciostanowiskowy pakiet symulatora akustyki EASE 4.2. Korzystamy z szeregu wbudowanych w oprogramowanie narzędzi i modułów, z których szczególnie ważny jest zaawansowany moduł obliczeniowy AURA (Analysis Utility for Room Acoustics), zawierający opracowane na uniwersytecie w Aachen algorytmy CAESAR przeznaczone do obliczania charakterystyk i parametrów akustycznych zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Nowością w EASE 4.2 jest moduł SpeakerLab pozwalający na edycję i wykorzystanie w symulacjach wszelkiego rodzaju źródeł dźwięku, w tym nawet bardzo złożonych (np. rozbudowane zestawy głosnikowe typu Line Array). Do opisu modelu źródła dźwięku w module SpeakerLab zastosowano specjalnie opracowaną bibliotekę GLL (Generic Loudspeaker Library), która jeszcze w fazie badawczo-rozwojowej została bardzo pozytywnie odebrana i zaopiniowana przez AES (Audio Engineering Society).

Oprogramowanie EASE zawiera ciągle aktualizowaną bazę danych materiałów stosowanych w budownictwie do wykończeń wnętrz oraz produktów wszystkich liczących się producentów zestawów głośnikowych i materiałów przeznaczonych do adaptacji akustycznych. Baza zawiera szczegółowe parametry sprzętu i materiałów niezbędne do wykonywania dokładnych obliczeń i symulacji akustycznych. W naszej pracy stosujemy systemową bazę danych uzupełnioną o zgromadzone przez siebie dane o sprzęcie i materiałach występujących na rynku.


Galeria >>

     
www.symulacje-akustyczne.pl © Integra 2006.
 
Hosting Yupo.pl